GĖRIS BLOGĮ NUGALĖS
Krepšelis 0

Daryti ar Nedaryti Kas Patinka (N-18)

Nereikia Proto

Labai daug yra pasakojama apie tai, kad reikia daryti tai, kas tau išties patinka. Jei Sinickis mestų visa tai, kas jam nepatinka ir darytų vien tik tai, kas jam patinka… manau, kad Sinickio jau nebebūtų tarp mūsų. Kita vertus, ar Sinickiui tarp mūsų patinka – irgi įdomus ir suktas klausimas, į kurį tiesmuko atsakymo gal ir nesulauksime. Bet ne apie tai.

Žodžiu, daryk, kas tau patinka - labai kvailas, gal net durnas pasakymas. Mano patirtis rodo, kad visi dalykai, kurių aš nekenčiu, man išeina labai gerai. Arba kitaip: kas man išeina gerai, aš to labai nemėgstu. Po ilgos kankynės šiame pasaulyje, aš supratau, kodėl taip yra. Tiesiog taip vadinamų dalykų darymas yra susijęs su žmonėmis. Dažniausiai tam, kad dalyką padarytum, reikia inicijuoti kontaktą su kitu padaru, kuris atrodo panašus į žmogų. Šią akimirką skaitytojas – būdamas ne debilas – pagalvos: blet, tai čia gi viskas aišku, you do not hate the thing, you hate the people around the thing. Bet kas jeigu… the people are the thing? Kaip galima būtų daryti dalykus, kurie būtų padaromi be aplinkinių dalyvavimo?

Pirma mintis – kūryba. Visus kūrybinius darbus žmonės dažniausiai daro vieni. Tapytojai, kompozitoriai, dizaineriai, programuotojai… dažniausiai užsidaro savo pasaulyje ir jų darbas netampa produktyvesnis, jei jie pusę dienos prapyzdelina su kitais žmonėmis. Viskas su šiais žmonėmis yra cool, kol jų darbus nepradeda vertinti kiti žmonės. Staiga paveikslai, oratorijos, suknelės ir kodas tampa šūdais, kai atitinkami homo sapiens rūšies gyvūnai pradeda visa tai suprasti ir/ar vartoti. Kai žmogus bando tapti egocentriškai geresniu, jis dažniausiai irgi tai daro vienas: sportuoja, medituoja, meldžiasi… you name it. Po to nubėgi 10K, pasikalbi su kita jogine ar davatka ir viskas su tavim aišku. Net dėdami kažką į socialinius tinklus, jaučiatės patenkinti. Nes tai darėte vieni. Viskas susišika, kai kiti pradeda komentuot ir reaguot. Now you feel part of something bigger. Good luck surviving that.

Čia galėtume ir baigti šį motyvacinį pirmadienio ryto raštą. Bet pasikapstykime dar šiek tiek. Žmogus yra neva tai social animal. Bet kažkodėl maloniausi dalykai mus dažnai aplanko, kai juos darome vieni. Mes net trečdalį gyvenimo miegam. Jei jau taip zjbs būti su kitais social animals, tai kokio bybio trečdalį gyvenimo miegam? Nes gamta taip sutvėrė? Tai gal vis dėlto sutvėrė ne social animals, o sleeping animals. Pagalvokime, kiek visi mus sugeba užpist… kad trečdalį gyvenimo reikia miegoti, kad atsigautum?

Labanakt.


Vilnius, 2018-09-10, 01:20.Ankstesnis įrašas Naujesnis įrašas


Komentaras

Komentarai turi būti patvirtinti prieš paskelbimą.