GĖRIS BLOGĮ NUGALĖS
Krepšelis 0

Pisfluencinimas

Nereikia Proto

Pisfluencinimas yra svarbus XXI amžiaus amatas. Pisfluencininkystė - ypač sparčiai besivystanti ūkio šaka. Tačiau toli gražu ne kiekvienas moka pisfluencinti teisingai. Norint pisfluencinti įvairiose platformose, reikia skirtingų gebėjimų. Pisfluencinimas Instagrame yra kitoks nei feisbuke. Twitterio pisfluenceriai pisfluencina visai kitaip negu Pinteresto pisfluenceriai. Pisfluencinant Lietuvoje, svarbiausia išmokti pisfluencinti feisbuke. Todėl šį kartą apžvelgsime, kaip parašyti tobulą pisfluencą būtent feisbuko platformoje. Žemiau pateikiame 5 taisyklių gidą, kaip rašyti feisbuko įrašą, kad kiti pisfluenceriai nesijuoktų, o gal net pavydėtų jūsų pisfluencinimo įgūdžių. Taigi.

Taisyklė #1: Pasakok istoriją

Niekas taip neprikausto dėmesio, kaip gera istorija. Viso to mes išmokome, kai mokėmės prezentacijų meno, t.y. viešai kalbėti prieš auditoriją, kuriai nusispjaut, ką mes norime pasakyti. Tas pats taikytina pisfluencinimo atveju. Tačiau skirtingai nuo prezentacijų, kur galime įkvėpti susirinkusius pasakodami istoriją apie kitus žmones, pisfluencerio istorija turi būti kuo labiau asmeninė istorija. Nebandykite slėptis už kitų. "Mano draugė pabandė depiliuotis pažastis" netinka. Jūs pati bandėte atsikratyti plaukų nuo pažastų. Tik asmeninės patirties atskleidimas gali įtikinti skaitytoją, kad jūs ne šiaip pisfluencinat, o linkit gero kitiems, leidžiate pasimokyti iš savo klaidų ar laimėjimų. Apnuoginkite savo asmenybę ir jumis patikės. Gera pisfluencerio istorija yra asmeninė, pilna netikėtų vingių ir pamokanti. 

Taisyklė #2: Įžanga aka Paprastai aš taip nedarau

Prieš leidžiantis į jūsų asmeninės patirties nuopuolių ir pakilimų aprašymą, būtina pasakyti, jog paprastai jūs apie tai nekalbėtumėt. Na, nebent su mama arba kokiu nors kitu artimu asmeniu. Atminkite, jūsų asmeninė patirtis yra giliai sukrečianti. Apie tai kalbėti ne tik baisu, bet gal kažkiek pavojinga ir - dažnu atveju - tikrai gėda.

Tačiau šį kartą tai yra taip svarbu, kad tylėti nebegalima. Nes nuo to priklauso kitų žmonių gyvenimas, jų gerovė, sveikata, laimė. Jūs jau viską pasiekėte ir jums nieko nereikia. Paprastai kalbant, jums pasisekė. Būtų galima nutylėti. Bet negalima. Neleidžia jūsų vertybės, auklėjimas, išsilavinimas. Apie tai būtina kalbėti, nes jei nekalbėsite, negalėsite užmigti naktį.

Taisyklė #3: Nuopuolis > Nuopuolis > Pakilimas > Ultra Nuopuolis > Eureka

Jūsų istorija prasideda tuo, kad esate desperatiškoje būsenoje. Mirė katinas, nuslinko plaukai, nestovi, nedrėgsta, liūdna, per daug linksma ir pan. Jūs bandote gelbėtis. Bet niekas nepadeda. Draugai siūlė viską. Pvz. siūlė Fairy, bandėt, neplauna. Siūlė Finish, bandėt, neplauna. Po kelių nuopuolių atsiranda viltis: pabandėt Somat, porą kartų išplovė, bet vis tiek gaidys. Po trumpo pakilimo ir vilties įsižiebimo atsiduriate totaliame dugne. Ten taip gilu, kad tamsu. Ten jūs galėtumėt atrasti naują gyvybės rūšį, bet deja neturite žibinto, o oro balione liko 500 g. deguonies. Yra totali šikna. Matyt todėl vienintelis kelias yra aukštyn.

Ir čia, staiga, netikėtai atsiranda išeitis iš beviltiškos padėties. Išeitis turi atsirasti netikėtai ir jos šaltinis irgi turi būti netikėtas. Tai gali būti klasiokės skambutis, klasiokės, kurios nekenčiate ir nematėte 15 metų, bet ji išgirdo jūsų bėdą ir ištiesė pagalbos ranką. Tai gali būti seno švarko kišenėje rasta vizitinė kortelė. Ar pan. Netikėtumo elementas privalomas, norint pisfluencinti įtikinamai. Jei netikėtumo elementas yra prastas, visas jūsų įrašas netenka prasmės ir neturi potencialo įstrigti skaitytojo atmintyje. Staiga atsiradęs sprendimas akimirksniu išsprendžia jūsų problemą.

Taisyklė #4: Laiminga pabaiga

Išsprendę problemą, jūs esate devintame danguje. Gyvenimas dar niekada nebuvo toks paprastas, lengvas, dosnus. Aplinkiniai jus mato kitomis spalvomis. Jūs vaikštote neliesdami žemės. Jums taip gera, kad norite, kad ir kitiems būtų gera. Gera yra taip, kad daugelis žmonių slėptų šią laimę. Tačiau jums taip gera, kad net per daug. Jūs nenorite šios laimės vien tik sau. Jūs pasiekėte lygį, kai ja norite dalintis su kitais. Slėpti nėra ko. Žmonės nusipelno žinoti ir jaustis kaip jūs. Katarsis.

Taisyklė #5: Palinkėjimas ir atsargus akcijos skambutis

Jūs patyrėte laimę, kurios kiti dar nepatyrė. Tačiau jūs ne despotas. Jums nebereikia imti. Jūs jau gavote. Dabar jūs norite duoti. Todėl nemokamai dalinatės savo neįkainojama patirtimi ir nuoširdžiai linkite kitiems nesnausti bei nedaryti jūsų klaidų. Linkite sekti jūsų pavyzdžiu ir visiems laikams pakeisti savo gyvenimą į geresnį - į jūsų gyvenimą.

Šitoje vietoje labai svarbu stabtelėti ir aptarti skambučio akcijai (ang. call to action) būtinybę. Skambutis akcijai turi būti subtilus. Atminkite, jūs esate pisfluenceris, ne diktatorius. T.y. nenurodinėkite žmonėms, ką jiems daryti. Jeigu liepsite pirkti Persil skalbimo miltelius, niekas jų nepirks. Jūs, būdamas pisfluenceris, rodote pavyzdį, kaip gyventi teisingai, patogiai, lengvai, linksmai, sveikai, švariai, ramiai, maloniai, lėtai, laimingai. Visi nori imituoti jūsų gyvenimą, ne klausti jūsų, ką jiems daryti. Todėl skambutis akcijai turi būti tylus, nematomas. Tai net ne skambutis, tai labiau whatsapp'o žinutė.

Pridedate keletą grotelių (pvz #whatsapp) ir tobulas pisfluencas padarytas.

Tikimės, kad šios taisyklės padės jums tapti geresniais pisfluenceriais.

Amen.Naujesnis įrašas


  • I18n Error: Missing interpolation value "autorius" for "{{ autorius }} {{ data }}"

    Agigenai (norėjau rašyti Figenai:)) tobula!

  • I18n Error: Missing interpolation value "autorius" for "{{ autorius }} {{ data }}"

    Ką darys pisfluenceriai kai ateis ekonominė krizė/depresija?


Komentaras

Komentarai turi būti patvirtinti prieš paskelbimą.